Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Sala rehabilitacyjna

Pracownie

SALA REHABILITACYJNA

Celem zajęć jest podnoszenie ogólnej sprawności oraz rozwijanie zdolności motorycznych i koordynacji ruchowej. Sala rehabilitacyjna wyposażona jest w niezbędny sprzęt do rehabilitacji oraz podnoszenia sprawności i kondycji fizycznej. Rehabilitacja dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników.
Zadaniem rehabilitacji jest usprawnianie naszych podopiecznych i przygotowanie ich do pracy w pozostałych pracowniach. Zajęcia w tej pracowni obejmują ćwiczenia ogólno-usprawniające oraz indywidualne ćwiczenia.
Uczestnicy biorą również udział w zajęciach organizowanych w sali gimnastycznej, które pozwalają na rozładowanie emocji, rozluźnienie i odprężenie od typowych zajęć tematycznych. W gabinecie wykonywane są różnorodne ćwiczenia fizyczne, gimnastyka, zajęcia usprawniające. Udział w zajęciach pozwala dbać uczestnikom o swoją kondycję fizyczną.
Prowadzone są również zajęcia rekreacyjno-sportowe poza ośrodkiem, m. in. gra w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, gry i zabawy sprawnościowe.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego