Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Krawiecka

Pracownie

PRACOWNIA KRAWIECKA

Podopieczni w pracowni krawieckiej zdobywają umiejętności z zakresu;
szycia ręcznego, haftu, tkania na prostych ramach tkackich, pracy na szydełku,
Uczestnicy uczą się posługiwać podstawowymi przyborami;
nożyczkami, igłą, żelazkiem, szydełkiem, a wszystko po to, aby przyswoić proste czynności, takie jak przyszywanie guzików, cerowanie,
Uczestnicy poznają rodzaje i właściwości materiałów;
krawieckich, dziewiarskich, hafciarskich i tkackich,
Osoby sprawniejsze ruchowo poznają również;
tajniki szycia maszynowego, poznają możliwości wykorzystania łączenia różnych materiałów, doboru koloru, projektowania wzorów, co umożliwia im wykonanie efektownych wyrobów, m.in. poduszek, maskotek pluszowych, pomocy kuchennych ( fartuszków), a także przygotowanie strojów na warsztatowe przedstawienia,
Uczą się także wykonywania obrazów;
haftowanych i z naklejanej włóczki oraz przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych, upominków i kartek okolicznościowych wykonanych haftem krzyżykowym i matematycznym.


Wszystkie te czynności usprawniają manualność rąk i palców, ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową i spostrzegawczość oraz opanowują podstawowe operacja technologiczne: zginanie, załamywanie, cięcie, wycinanie i krojenie, dzierganie, haftowanie i tkanie różnymi technikami i materiałami.
Kształtowanie cierpliwości, wytrwałości i poczucia odpowiedzialności za wykonywaną pracę i stanowisko pracy oraz umiejętności wykonywania pracy grupowej.
Nabyte umiejętności mają doprowadzić do osiągnięcia przez uczestnika samodzielności i zaradności wynikającej z życia codziennego.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego