Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ceramiczna

Pracownie

Pracownia ceramiczna

to głównie ćwiczenia manualne - wykonywanie prac ceramicznych z odlewów oraz formowanie ręczne różnego typu figur, płaskorzeźb z gliny oraz z masy plastycznej, solnej, papierowej.
Lepienie w glinie nie tylko świetnie rozwija wyobraźnię i umiejętności manualne, lecz również kształtuje charakter człowieka. Człowiek uczy się planowania, cierpliwości i koncentracji. zajęć uczestnicy poznają różne metody tworzenia w glinie: lepienie z bryły, z wałeczków, z plastra, w formie. etc. Zgłębią również przeróżne techniki zdobnicze.                            
Pracownia ceramiczna to miejsce niezwykłe. Panuje tu specyficzna atmosfera i Zajęcia twórcze, ale i zasady umożliwiające zdobycie umiejętności takich jak punktualność, dbałość o stanowisko pracy i narzędzia, umiejętność pracy w zespole, stosowanie się do regulaminu, które są niezbędne do wykonywania każdej pracy. Wnętrze pracowni przypomina rzemieślniczy warsztat ozdobiony dziełami  twórców. Uczestnicy z wprawą kształtują kawałki gliny, wydobywając z niej przedmioty o niezwykłym charakterze. Myliłby się ten, kto uważa, iż to proste zajęcie. Dopiero nabyte i utrwalone techniki wyrabiania gliny w połączeniu z niecodzienną wrażliwością, dają pożądane efekty. Dlatego też dzieła powstałe w tej pracowni są oryginalne i jedyne w rodzaju.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego