Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

Umieszczono 06/2019

XIV  Integracyjne Igrzyska Lekkoatletyczne   Osób niepełnosprawnych

Dnia 05.09.2019r odbyły się XIV Integracyjne  Igrzyska Lekkoatletyczne Osób Niepełnosprawnych
Dzwonowo 2019 . Gościliśmy sportowców  z  całego  województwa zachodniopomorskiego.
Do WTZ Dzwonowo w dniu tym przybyli także  artyści plastycy  by wziąć udział w plenerze malarskim
„ Marzenia do spełnienia”.


czytaj calość >>>

kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 06/2019

Zawody
"W ubiegły piątek nasi reprezentanci wzięli udział w XXVI Wojewódzkich Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych na stadionie przy ul. Sportowej w Stargardzie organizowanych przez Stargardzkie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną :) 16 drużyn z całego województwa rywalizowało ze sobą w 4 dyscyplinach: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i rzut piłką lekarską. Organizatorzy dali nam odczuć klimat prawdziwej olimpiady: było uroczyste wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt oraz zapalenie znicza olimpijskiego. Mogliśmy poznać znakomitych gości zaproszonych przez organizatorów - wybitnych paraolimpijczyków m.in. Władysława Fornalczyka - czterokrotnego medalistę w podnoszeniu sztangi, lekkoatletkę Renatę Chylewską, medalistkę Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą siedząc, którzy niewątpliwe stali się dla nas wielką inspiracją <3 Pragniemy również poinformować o naszym sukcesie! W kategorii biegu na 60 m zwycięzcą z najlepszym czasem i tym samy złotą medalistką igrzysk została nasza uczestniczka Małgorzata Bukowińska! <3 Jesteśmy niezwykle dumni <3 Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko podczas zawodów oraz dziękujemy organizatorom za zaproszenie i tak wspaniale spędzony czas"

kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 06/2019

REJS
W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się na rejs statkiem po Odrze szlakiem Orła Bielika <3 Jak zwykle zaczarowaliśmy pogodę!!! Dwu i pół godzinny rejs minął nam niezwykle szybko dzięki pięknemu słoneczku, kawce i ciastkom. A kto zmarzł mógł się schronić pod klimatycznym pokładem<3 Pan Kapitan wyjaśniał nam działanie portu i stoczni a później opisywał jedne z najbardziej malowniczych terenów wodnych Szczecina i okolic<3 Dla niektórych z nas był to pierwszy rejs w związku z czym przeżywaliśmy ogromne emocje i przesuwaliśmy nasze granice.<
3Pozdrawiamy! Buziaki!

kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 06/2019

XVI PRZEGLĄD PIOSENKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
„ Piosenka Afrykańskich Plemion”

….Afryka ,Afryka to gorący ląd, a Łobez jest niedaleko stąd,
w Afryce, w Afryce żyją krokodyle
a w Łobzie spędza się miłe chwile.

12 czerwca 2019r. zespól wokalny z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie wziął udział
w XVI Przeglądzie Piosenki Osób Niepełnosprawnych. W tym roku wspaniałej publiczności  łobezkiej nasz  zespół zaprezentował dwie piosenki  w rytmach charakterystycznych dla kultury Afryki i jej ludności oraz tradycji.  Program występu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie opracowały i przygotowały
Panie Ewelina But i Monika Stępień.
kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 05/2019

Zawody

"W ubiegły piątek nasi reprezentanci wzięli udział w XXVI Wojewódzkich Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych na stadionie przy ul. Sportowej w Stargardzie organizowanych przez Stargardzkie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  :) 16 drużyn z całego województwa rywalizowało ze sobą w 4 dyscyplinach: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i rzut piłką lekarską. Organizatorzy dali nam odczuć klimat prawdziwej olimpiady: było uroczyste wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt oraz zapalenie znicza olimpijskiego. Mogliśmy poznać znakomitych gości zaproszonych przez organizatorów - wybitnych paraolimpijczyków m.in. Władysława Fornalczyka - czterokrotnego medalistę w podnoszeniu sztangi, lekkoatletkę Renatę Chylewską, medalistkę Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą siedząc, którzy niewątpliwe stali się dla nas wielką inspiracją, Pragniemy również poinformować o naszym sukcesie! W kategorii biegu na 60 m zwycięzcą z najlepszym czasem i tym samy złotą medalistką igrzysk została nasza uczestniczka Małgorzata Bukowińska! Jesteśmy niezwykle dumni,
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko podczas zawodów oraz dziękujemy organizatorom za zaproszenie i tak wspaniale spędzony czas"


kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 05/2019

REJS

W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się na rejs statkiem po Odrze szlakiem Orła Bielika   Jak zwykle zaczarowaliśmy pogodę!!! Dwu i pół godzinny rejs minął nam niezwykle szybko dzięki pięknemu słoneczku, kawce i ciastkom  :P A kto zmarzł mógł się schronić pod klimatycznym pokładem  <3 Pan Kapitan wyjaśniał nam działanie portu i stoczni a później opisywał jedne z najbardziej malowniczych terenów wodnych Szczecina i okolic   Dla niektórych z nas był to pierwszy rejs w związku z czym przeżywaliśmy ogromne emocje i przesuwaliśmy nasze granice   Pozdrawiamy! Buziaki!


kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 02/2019


Wczoraj przeżyliśmy jeden z piękniejszych dni

Nasza grupa teatralna dostała się na eliminacje do 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana 2019" !!! Czekała nas długa podróż do Torunia do przepięknego Teatru Baj. Nasze codzienne ćwiczenia i wysiłki zostały docenione przez Jury, które przyznało nam I nagrodę! Jako laureaci będziemy mieli zaszczyt zaprezentować nasz spektakl "Byle być sobą" na deskach samego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie podczas finałowej gali "Albertiany 2019" :) Dziękujemy organizatorom: Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" oraz Fundacji im. Brata Alberta, a także szanownemu Jury, dzięki którym mogliśmy przeżywać tak piękne emocje i chwile sukcesu. Gratulujemy pozostałym laureatom i wszystkim uczestnikom tegorocznych eliminacji i dziękujemy za możliwość oglądania spektakli na najwyższym poziomie artystycznym. Dziękujemy niezwykle zaangażowanej publiczności za atmosferę, którą nam stworzyła podczas występu! Pozdrawiamy serdecznie!


kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 01/2019

W środę mieliśmy niebywałą okazję poczuć się między innymi jak na dzikiej sawannie!

Prezentacja wraz z przedstawieniem interaktywnym, w którym mogliśmy brać bezpośredni udział, "Darz Bór" była wspaniałą podróżą geograficzną jak i historyczną!  :) Poznaliśmy rodzaje narzędzi i broni od czasów prehistorycznych, i prostego krzemienia, do czasów dzisiejszych - doskonałych, automatycznych karabinów! Niezwykle interesujące i pouczające spotkanie! Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy!


kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 12/2018

W Grudniu  odbyła się tradycyjna warsztatowa wigilia! Zawitał do nas Mikołaj i mnóstwo świątecznej radości i zabawy!
Dziękujemy przede wszystkim naszym szanownym gościom, dla których z wielką przyjemnością co roku przygotowujemy to cudowne wydarzenie

W związku z tym życzymy Wam Wesołych, pełnych szczęścia i miłość Świąt Bożego Narodzenia! Niech te kilka pięknych dni staną się dla nas wspomnieniem rodzinnego spotkania i motywacją na cały przyszły rok bo pokażą nam co się powinno w życiu liczyć naprawdę Spokojnych, radosnych i przede wszystkim zdrowych Świąt życzy kadra i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie!  kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 12/2018

               Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób  z niepełnosprawnościami oraz pomoc we włączeniu tej grupy w pełne życie społeczne. Ważną tematyką obchodów są bariery architektoniczne.  W trakcie różnego rodzaju wydarzeń organizowanych w tym Dniu podkreśla się korzyści płynące z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.
W ramach tegorocznych obchodów Oddział Zachodniopomorski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przygotował wystawę prac pochodzących z konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Uczestnicy WTZ w Dzwonowie zwiedzili  przygotowany w Filharmonii Szczecińskiej wernisaż  wystawy.  Obejrzeli koncerty zespołów muzycznych oraz spektakle grup teatralnych. W trakcie uroczystości zaprezentowała się także nasza Grupa Teatralna z  WTZ Dzwonowo „ SEKTAKULARNI”  ze  swoją sztuką „Byle być sobą”.  Dzień ten pełen wrażeń i emocji  zapamiętamy na długo.kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 11/2018

Narodowe Święto Niepodległości  w WTZ Dzwonowo .


W dniu 9 listopada 2018r., w Warsztacie Terapii Zajęciowej  odbyło się uroczyste odśpiewanie  czterech  zwrotek Hymnu z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po odśpiewaniu hymnu uczestnicy wywiesili Flagi w narodowych barwach na budynku WTZ.  Wszyscy uczestnicy z wpiętymi kotylionami na piersi śpiewali pieśni patriotyczne, a na zakończenie obejrzeli film związany z tematyką tego święta.
Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 10/2018

WYCIECZKA NAD MORZE

Dnia 17 października Uczestnicy WTZ pojechali na wycieczkę nad morze.  Znaleźliśmy się na plaży w Międzyzdrojach. Była bardzo ładna pogoda, słońce świeciło a morze było bardzo spokojne i ciche. Wspaniała atmosfera do wypoczynku. Uczestnicy spacerowali brzegiem morza i zwiedzali promenadę oraz kupowali pamiątki. Potem wszyscy poszliśmy na obiad i lody. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu, a niektórzy uczestnicy dziękowali swoim instruktorem, za to, że ich namówili na wyjazd. Około godziny 15;30 wszyscy wypoczęci i zrelaksowani widokiem pięknego morza wracaliśmy do domu z nadzieją, że za roku znowu tu przyjedziemy.

kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 10/2018

Jubileusz 15 lecia działalności WTZ Dzwonowo
15 lat działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie


Piękna uroczystość odbyła się 12 października 2018r jubileusz 15-lecia świętowały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dzwonowie. Goście  obejrzeli spektakl teatralny „ Byle być sobą” przygotowany przez grupę „Spektakularni , następnie wysłuchali historii placówki, która  obecnie wprowadza  w samodzielne życie ponad 40 uczestników. Przedstawiona została  historia i rozwój WTZ  z minionych piętnastu lat w specjalnej prezentacji multimedialnej.
Prezes TRGM Jan But i kierownik WTZ w Dzwonowie Izabela Sząber nie kryli radości z dzieła, które udało się im i wszystkim osobom zaangażowanym przez te lata w rozwój terapii zajęciowej, stworzyć. Wszyscy pracownicy i uczestnicy WTZ w Dzwonowie otrzymali piękne podziękowania i  słowa uznania za swoją pracę . Doceniając przeszłość, Goście życzyli nam, aby w przyszłości wszystko układało się jak najlepiej i trudności było jak naj mniej.
Na uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas:
Pani Eliza Rychlicka
Kolera  przedstawicielka Zachodniopomorskiego Oddziału PFRON, Pani Irena Agata Łucka Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego, Monika Rygiel Dyrektor PCPR w Stargardzie, Jan But Prezes TRGM, Jolanta Zygadło V-ce Prezes TRGM, Anna Leszczyńska Skarbnik ,TRGM, Marek Bujak Sekretarz TRGM, Mirosław Milej Członek Zarządu TRGM, Elżbieta Rink Wójt Gminy Marianowo, Mieczysław Włodarczyk Wójt Gminy Stara Dąbrowa, Anna Gibas Burmistrz Dobrzan, Dorota Wiechcińska Dyrektor SP w Marianowie, Krystyna Bugajna Z-ca Dyrektora SP w Marianowie, Andrzej Grzeszczyk Kierownik WTZ w Szczecin Płonia, Elwira Najdara Kierownik WTZ w Piaseczniku

kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 10/2018

XIII Integracyjne Igrzyska Lekkoatletyczne
Osób Niepełnosprawnych


6 września 2018r.,  odbyły się XIII Integracyjne Igrzyska Lekkoatletyczne
Osób Niepełnosprawnych. W zawodach  uczestniczyli zawodnicy z dziewięciu placówek z terenu województwa zachodniopomorskiego. Pogoda nam wspaniale dopisała. Imprezie towarzyszyła bardzo miła atmosfera, pełna emocji i sportowa rywalizacja.
kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 10/2018

Uczestnicy WTZ Dzwonowo wzięli udział
w Wojewódzkim Rajdzie Integracyjno- edukacyjnym
„ Rusz po Zdrowie”

kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 10/2018

Uczestnicy WTZ Dzwonowo wystąpili na XI Wałeckich Spotkaniach  Artystycznych
Osób Niepełnosprawnych "Con Anima"

"4 października nasza Grupa Teatralna miała przyjemność wystąpić na XI Wałeckich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych "Con Anima"
Przedstawienie pt. "Byle być sobą" zdobyło główną nagrodę Grand Prix!!! To był nasz debiutancki występ więc emocje związane z przyznaniem tej nagrody jeszcze długo w nas pozostaną! Dziękujemy Jury za docenienie! A przede wszystkim dziękujemy Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Wałczu za zaproszenie i organizację imprezy na najwyższym poziomie!
To był dla nas piękny dzień!!
!
kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 08/2018

Duże zmiany w WTZ-ach. Ale nie tylko...
5 czerwca 2018 r. w Dzienniku Ustaw została opublikowana nowelizacja z 10 maja br. Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw. Nowe przepisy, z małymi wyjątkami, weszły w życie 6 czerwca br. Wyjaśniamy, co zmieniono.
Zmiany mają przyczynić się przede wszystkim do realizacji Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.
Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ)
Istotniejsze zmiany w zakresie funkcjonowania warsztatów terapii zajęciowej:
czytaj dalej >>>

Umieszczono 08/2018

KRAKÓW  JEST WSPANIAŁY!
Uczestnicy WTZ w Dzwonowie w dniach 21.05 -25.05.2018r. zwiedzali piękne miasto królewskie Kraków.  W planie zwiedzania nie mogło zabraknąć Starego Rynku z Sukiennicami, malowniczego Kazimierza i oczywiście Wawelu.  Zachwyciły nas piękne komnaty królewskie, dostojny dzwon Zygmunta i krypty królewskie. Nie zabrakło też dreszczyku emocji podczas zwiedzania Smoczej Jamy. Jesteśmy  pod wielkim wrażeniem po zwiedzaniu kopalni soli w Wieliczce.  Bardzo podobały nam się klimatyczne wieczory spędzane na Starym rynku.  Tych wspaniałych chwil na pewno nie zapomnimy.
kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 08/2018

   X TURNIEJ SPORTOWY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W
KRZĘCINIE


07.06. 2018r. nasza reprezentacje brała udział w turnieju „ Krok bliżej Paraolimpiady”.  Sportowcy z WTZ Dzwonowo zaprezentowali się jako ambitni

i pełni zapału sportowcy, dzielnie walczyli we wszystkich konkurencjach sportowych i wywalczyli wspaniały puchar. Wielkie gratulacje dla całej drużyny WTz Dzwonowo i jej trenerów.
kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 09/2017


Wielkanoc- czyli uroczystość  uroczystości, następująca po zapustach- święcie końca zimy i zarania wiosny, poprzedzana Wielkim Postem. W radosne i wesołe święta wielkanocne wplatają się tony poważne płynące z rozważań o Męce Pańskiej.
Święta te – Święta Zmartwychwstanie Pańskiego były zawsze dla nas Polaków, świętami wiary w sprawiedliwość.
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
Przepełnionych wiarą, nadzieją i  miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
Serdecznych spotkań w  gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja

życzą
Pracownicy i Uczestnicy
Warsztatu Terapii Zajęciowej
w Dzwonowie

kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 09/2017

WYCIECZKA DO ŚWINOUJŚCIA
20 września na zakończenie lata wybraliśmy się do Świnoujścia. Na początek zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem historyczny Fort Gerharda. Poznaliśmy historie XIX wiecznej pruskiej twierdzy, spacerowaliśmy po murach śpiewając przyśpiewki, przeszliśmy emocjonującą "próbę ciemności" w starej prochowni, a na koniec każdy z nas został oficjalnie pasowany na obrońcę twierdzy. Musztra na terenie fortu pokazała nam prawdziwą, żołnierską dyscyplinę! Po fascynującym początku czekała nas przeprawa promowa i relaksujący spacer po pięknej plaży. Pogoda w tym roku szczególnie nam dopisała i pozwoliła w pełni cieszyć się urokami nadmorskiej miejscowości oraz nabrać sił do jesiennej pracy! Po pysznym obiedzie i lodach z uśmiechami wracaliśmy do domu!kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 09/2017

XII IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I PLENER MALARSKI
7 września odbyło się coroczne święto sportu w Dzwonowie. Jednak ze względu na deszczową aurę rywalizację sportową zamieniliśmy na zabawę taneczną i zorganizowaliśmy Bal Sportowca!!! Tańce przy największych przebojach uświetniło spotkanie i pokazy zawodników sztuk walki MMA z klubu Berserker's Team Stargard. To była dla nas potężna dawka sportowej motywacji! Plener malarski w tym roku pod hasłem "Piękno jest w nas i wokół nas" jak zwykle przyciągnął mistrzów pędzla i pozwolił cieszyć nasze oczy pięknem sztuki. Podczas trwania imprezy mogliśmy częstować się watą cukrową oraz tradycyjnym już bigosem przygotowanym przez pracownie gospodarstwa domowego. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie!


kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 06/2017

W dniu 07.06.2017r., uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej
z  Dzwonowa wzięli udział w XIV Przeglądzie Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”.
W grupie osób śpiewających znajdowały się  osoby: Monika Toporowska, Małgorzata Bukowińka ,Tomasz Bańburski i Stefan Wileń.  Uczestnicy zaśpiewali dwie piosenki pt. „Piosenka Tirowca” zespołu Paradise i „Ciągle w drodze” Pawła Bączkowskiego, za występ otrzymali ogromne brawa i pochwały a uwieńczeniem występu była statuetka i dyplom dla Bandy Twardzieli z Dzwonowa. Festiwal nie ograniczał się jedynie do przeglądu zespołów wokalnych, ale obfitował także w inne atrakcje, takie jak konkursy: rzut podkową, rzut do celu czy wyścig koni.  Udział w festiwalu traktowaliśmy jako dobrą zabawę- twierdzą uczestnicy WTZ.

kliknij aby przejść do galerii
Umieszczono 05/2017

Impreza integracyjna w WTZ Piasecznik

Bardzo lubimy naszych przyjaciół z WTZ Piasecznik, dlatego z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie na wspólną zabawę. 9 maja w Piaseczniku bawiliśmy się cudownie, dziękujemy za organizację pomysłowych konkursów, wspaniałą muzykę i miłe towarzystwo.


kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 05/2017

XXIV Igrzyska Lekkoatletyczne osób Niepełnosprawnych w Stargardzie.

13 maja reprezentacja WTZ Dzwonowo w składzie: Małgorzata Bukowińska, Edyta Ludwin,
Dominik Głowacz, Rafał Traczyk, Paweł Wężowski, aktywnie w nich uczestniczyła.
W igrzyskach najbardziej liczy się udział. Uczestnicy do każdej konkurencji podchodzili z
wielkim zaangażowaniem. Rywalizowano w biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową i
piłką lekarską oraz w wyskoku dosiężnym.
Grafika Wojciecha Chełstowskiego  zwyciężyła  w konkursie plastycznym „ Igrzyska
starożytne”.

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 05/2017

19.05.2017r. Wycieczka do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy

W piękny, słoneczny piątek uczerstnicy WTZ w Dzwonowie wyruszyli na wycieczkę do
Dobrzycy, naszym celem było zwiedzanie ogrodu tematycznego i ogrodu spectabilis.
W Ogrodach Tematycznych znajduje się blisko 30 różnych ogrodów o różnej tematyczne i
stylistyce. Na powierzchni 5,5 ha znajdują się: ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem
(skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski) oraz oryginalne ogrody
zmysłów w stylu angielskim. Znajdują się tu autorskie ogrody, które połączone są w grupy:
Woń  Aromat  Zapach
Barwa  Światło  Cień
Szum  Szelest  Cisza  Dźwięk
Druga cześć naszej wycieczki to zwiedzanie ogrodu Spectabilis.
Ogrody HortulusSpectabilis z największym na świecie labiryntem grabowym i wieżą
widokową. Możemy się pochwalić wejściem na tę wysoką wieżę oraz spacer po labiryncie, z
którego wszystkim udało się wyjść.
kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 22/05/2017

Zarząd Towarzystwa Rozwoju Gminy Marianowo ogłasza nabór na  wolne
stanowisko  instruktor terapii zajęciowej w pracowni stolarskiej w WTZ Dzwonowo


Nazwa i adres jednostki: Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie
Stanowisko pracy: instruktor terapii zajęciowej

czytaj całość >>>Umieszczono 03/2017

ŚNIADANIE WIELKANOCNE w  WTZ w  DZWONOWIE


6 kwietnia 2017r. uczestnicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w
Dzwonowie, jak co roku spotkalisię na Śniadaniu Wielkanocnym. Zgodnie z tradycją, w dniu
6 kwietnia przy świątecznym stole zasiadła wielka rodzina Warsztatów Terapii Zajęciowej i
osób współpracujących z nimi na co dzień. Uczestników, pracowników oraz gości
zaproszonych powitała kierownik WTZ w Dzwonowie pani Izabela Sząber, która życzyła
wszystkim wiele radości, zadowolenia, spełnienia swoich marzeń i pragnień oraz miłego
spędzenia świątecznych dni w gronie rodzinnym. Goście, którzy wspólnie z nami zasiedli do
stołu wielkanocnego to w-ce Starosta Powiatu Stargardzkiego pan Adam Chrałowicz, Wójt
Gminy Marianowo pani Elżbieta Rink, Dyrektor PCPR w Stargardzie pani Monika Rygiel,
Dyrektor Wydziału Zdrowia pani Małgorzata Złotek oraz Przedstawiciel Zarządu TRGM,
pani Anna Leszczyńska. Wszyscy oni życzyli nam miłych spokojnych świąt i „bogatego
zajączka”.
Na naszym świątecznym stole pyszniły się wspaniałe potrawy wielkanocne przygotowane
przez  pracownię gospodarstwa domowego. Nie zabrakło także czegoś dla ducha, uczestnicy
WTZ zaprezentowali montaż poetycki o polskich tradycjach wielkanocnych.
Dla wszystkich uczestników warsztatów prezenty miał „zajączek” a goście zostali
obdarowani upominkami wykonanymi przez uczestników WTZ w Dzwonowie.
kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 03/2017

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie spędzili pięć dni w nadmorskiej miejscowości Niechorze. Codziennie korzystaliśmy z zabiegów rehabilitacyjnych oferowanych przez ośrodek i indywidualnie dobranych do potrzeb m.in.: okłady z borowiny, masaże limfatyczne, inhalacje, lampa Solux czy terapie ultradźwiękami. Do naszej dyspozycji była również strefa wellness: basen, sauna i jacuzzi, w których mogliśmy się relaksować. Piękne wspomnienia pozostaną na pewno tym, którzy odważyli się wspiąć na wierzchołek nadmorskiej latarni skąd mieliśmy okazję podziwiać Morze Bałtyckie podczas sztormu. Najwięcej frajdy było na wieczorku tanecznym! Pokazaliśmy reszcie gości co to znaczy dobra zabawa - parkiet był nasz! Dzięki pięknej marcowej pogodzie mogliśmy codziennie spacerować brzegiem morza, słuchać jego szumu i wdychać jod. A jodu ponoć w marcu jest najwięcej! Mimo, że poza sezonem to nie odmówiliśmy sobie pysznych lodów :) Ten tydzień sprawił, że przywieźliśmy ze sobą do Dzwonowa trochę “słońca”! Relaks, odnowa biologiczna, zabawa, nowe przygody i doświadczenia sprawią, że ze zdwojoną mocą i kreatywnością przystąpimy do codziennej pracy!

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 02/2017

W dniu 24 lutego w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dzwonowie odbył się bal karnawałowy. Jest to niezwykły dzień atrakcyjny bardzo lubiany  dostarczający wielu przeżyć i radośc

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 02/2017

Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!  


14 lutego w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dzwonowie odbył się
„Walentynkowy Bal”, na którym gościliśmy naszych przyjaciół z Warsztatu Terapii
Zajęciowej w Piaseczniku. Była zabawa, muzyka i tańce oraz odpowiednia do święta
dekoracja. Zakochani składali sobie życzenia, a dla wszystkich przygotowany był słodki
poczęstunek. Wszyscy doskonale się bawili o czym świadczą uśmiechnięte twarze.

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 12/2016

„Białe myśli lekkie jak puch niech anioł przywieje z nieba,
otworzy skrzydłem nadziei i niech kolędę zaśpiewa.
Bo dzisiaj jest piękny dzień, wszystko się rodzi na nowo,
więc w blasku tajemnych świąt żyj zdrowo i kolorowo. „Boże Narodzenie to okres w ciągu roku, który powinniśmy przeżyć wyjątkowo.
Spotkania z rodziną, wspólna wieczerza, prezenty czy słuchanie kolęd
to nieliczne rzeczy, których powinniśmy się podjąć w święta. To odpowiedni
moment na przemyślenie ważnych spraw.
Wir pracy, który jest elementem nieodłącznym codziennej rutyny, powinien
odejść na drugi plan. Najważniejszy w święta jest odpoczynek i pobyt z rodziną.
Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie to właśnie taka nasza rodzina, więc nadszedł ten
czas, że wszyscy wspólnie po raz kolejny zasiadamy przy tym jakże wspaniałym stole
wigilijnym
to słowa, którymi Izabela Sząber  przywitała wszystkich przybyłych gości,
uczestników i pracowników WTZ .
Następnie piękne życzenia świąteczne składali zaproszeni goście: pani Monika
Rygiel dyrektor PCPR w Stargardzie, pani Małgorzata Złotek Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, Zarząd Towarzystwa Rozwoju Gminy Marianowo: Prezes Jan But, Sekretarz Marek Bujak, Skarbnik Anna Leszczyńska.
- Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń. -Te piękne życzenia złożył wszystkim pan Adam Chrałowicz
Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego.
„Betlejemjest w nas” Beaty Sikoryto tytuł inscenizacji, którą przygotowali i zaprezentowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie. To bardzo współczesna opowieść wigilijna z przesłaniem, że dobro i miłość jest w każdym człowieku. Inscenizację reżyserowały panie Karina Krajniewska, Paulina But i MagalenaCiesińska.
Po wzruszających chwilach zasiedliśmy do stołu, na którym królowały tradycyjne potrawy
wigilijne przygotowane na tę okazję przez pracownię gospodarstwa domowego, a pod naszą choinką nie zabrakło świątecznych prezentów. Spotkanie wigilijne zakończyły życzenia złożone przez panią Wójt Gminy Marianowo Elżbietę Rink, która życzyła nam wszystkim: -aby ten niezwykły i niepowtarzalny świąteczny nastrój towarzyszył nam przez cały rok.

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 12/2016

Uczestnicy wtz zwiedzają Międzyzdroje
kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 12/2016

Uczestnicy WTZ w Dzwonowie odwiedzają Chlebowy Dom w Marianowie
kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 12/2016

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzwonowie uczestniczyli w zabawie andrzejkowej.
Jednym z ważniejszych elementów zabawy andrzejkowej były wróżby andrzejkowe.  Zabawa i wróżby były udane i wszyscy zadowoleni czekają na spełnienie się wróżb.

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 12/2016

Uczestnicy mieli ponowną okazję odbycie krótkiej jazdy szkoleniowej samochodem przystosowanym do wymogów nauki jazdy. Zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa zapewnił nam prowadzący – Pan Grzegorz Królicki.
  Każdy z uczestników miał okazję prowadzić samodzielnie auto! Była to niewątpliwie wspaniała atrakcja i niezapomniane przeżycie dla wielu z naszych podopiecznych.

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 12/2016

Uczestnicy WTZ mieli okazję obejrzeć pokaz historyczny " Życie i kultura w Średniowieczu". Pasowanie na rycerza, kodeks rycerski, próba sił ciężkiego miecza, przegląd rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia to tylko, nie które atrakcje jakie mieli uczestnicy. Ten pokaz na długi czas pozostanie w pamięci uczestników.
kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 09/2016

Wykorzystując piękną pogodę we wrześniu uczestnicy z  WTZ  z Dzwonowa  wybrali  się do Marianowa nad jezioro. Uczestnicy mogli się zrelaksować na plaży: grali w siatkówkę plażową, pływali na kajakach i rowerkach wodnych. Takie wyjazdy sprzyjają odpoczynkowi i regeneracji sił, które później spożytkowane są  w codziennej pracy w warsztacie terapii zajęciowej w Dzwonowie.
Za udostępnienie nam sprzętu pływającego
dziękujemy Panu Michałowi Zygadło.
kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 09/2016

        „ Ruch jest szczególnie ważny w przypadku osób niepełnosprawnych. Aktywność fizyczna dostarcza radości, ułatwia integrację z innymi ludźmi, pełni funkcję terapeutyczną, pomaga podnieść samoocenę i wzmocnić poczucie własnej wartości, co jest szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych, które mogą czuć się wykluczone. Sport wymaga zaangażowania, wykazania się aktywną i samodzielną pracą, co pozwala na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie. Udział w rekreacji fizycznej ułatwia samoocenę własnych możliwości, a w efekcie aktywniejsze życie społeczne”.
Źródło: Miejsce sportu w procesie rehabilitacji osób niepełnosprawnych fizycznie, Niepełnosprawność.

08.09.2016r.na płycie boiska przy WTZ w Dzwonowie  odbyła się  XI Olimpiada Lekkoatletyczna   Osób Niepełnosprawnych. W turnieju uczestniczyli zawodnicyz dziewięciu placówek z terenu województwa zachodniopomorskiego.
- Celem organizowanej olimpiady była popularyzacja kultury fizycznej i rekreacji wśród osób z niepełnosprawnościami, popularyzacja wśród młodzieży z niepełnosprawnościami rywalizacji sportowo
rekreacyjnej jako zorganizowanej formy wypoczynku. Rozegrano trzy konkurencje lekkoatletyczne: bieg na 60m, skok w dal, i rzut piłeczką palantową. Wyniki sportowe nie są najważniejsze, liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Tej  nie brakowało. Radość z uczestnictwa była ogromna, a na twarzach zawodników, mimo zmęczenia kolejnymi startami, gościł uśmiech.
Nasz Warsztat Terapii Zajęciowej  reprezentowali: Iwona Szczepaniak, Paweł Wężowski, Rafał Traczyk, Jacek Grzejdziak, Przemysław Kurpinski.
Wśród organizatorów i zaproszonych gości w imprezie udział wzięli
Adam Chrałowicz członek Zarządu Rady Powiatu Stargardzkiego, Monika Rygiel -  dyrektor PCPR w Stargardzie,Wanda Nowicka- dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie, Elżbieta Rink Wójt Gminy Marianowo, Jan But prezes TRGM, Jolanta Zygadło- v-ce prezes TRGM, Anna Leszczyńska skarbnik TRGM, Marek Bujak sekretarz TRGM.
Imprezie towarzyszyła bardzo miła atmosfera, pełna emocji sportowa rywalizacja. Organizatorzy zaprosili uczestników za rok na XII edycję tej imprezy.
Organizatorami imprezy był Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie i Towarzystwo Rozwoju Gminy Marianowo.kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 09/2016

„WAKACJE ZAKOŃCZONE”
„Piosenka jest dobra na wszystko”  to tytuł spektaklu, którym aktorzy scen krakowskich
przywitali po przerwie urlopowej uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie.
Ta pełna energii i zapału sztuka skutecznie zachęciła wszystkich do jeszcze lepszej i bardziej
efektywnej rehabilitacji zawodowej i społecznej.kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 09/2016

LETNI  RAJD  PIESZY
Wykorzystując piękną pogodę, która zachęca do spacerów i pieszych wycieczek uczestnicy i
kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie 25 sierpnia wyruszyli na rajd pieszy .
Trasa rajdu wiodła pieszych turystów po terenach gminy Marianowo, uczestnicy rajdu
pokonali trasę około 10 km. Wielkie gratulacje dla wszystkich piechurów, kolejny trasy
rajdowe już na nas czekają.
kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 05/2016

Dnia  25. 05.2016 r. w Warsztacie Terapii Zajeciowej w Dzwonowie odbyły się „ Wiosenne Igrzyska Sportowe”.
Celem  zawodów  była popularyzacja sportu i rekreacji ruchowej wśród osób niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie oraz integracja środowiska. Program zawodów oraz konkurencje sportowe dostosowane były do potrzeb i możliwości funkcjonalnych uczestników.
„Cieszymy się, że wzawodach wzięły udział osoby, dla których często pokonanie kilku schodów czy też kilku metrów jest dużym wyzwaniem, okupionym znacznym wysiłkiem fizycznym. Dla nas każdy z nich jest zwycięzcą ponieważ pokonywanie własnych słabości świadczy o ich ogromnym zaangażowaniu, sile woli i charakteru. Przez zabawę w najprostsze formy sportu staramy się zachęcić te osoby i ich opiekunów do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz utwierdzić w przekonaniu, że i oni mogą uprawiać sport w takim zakresie na jaki pozwala im ich niepełnosprawność” – powiedzieli Dariusz  Wiśniewski organizator zawodów- rehabilitant w WTZ w Dzwonowie.kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 05/2016

WTZ w Górach Świętokrzyskich
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie  wyruszyli w kolejną podróż, tym razem  w Góry Świętokrzyskie, do  Sandomierza i na Lubelszczyznę. Wszyscy w tak daleką podróż zaopatrzyli się  w dobry humor i uśmiech, który na naszych twarzach często gości. W trakcie 5- dniowej wycieczki zwiedzaliśmy:
• Najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysica 612m.n.pm
• Osadę średniowieczną w Hucie Szklanej
• Zespół Klasztorny i Kościół Świętej Trójcy, Kaplicę Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego.
• Zamek Krzyżtopór - największa rezydencja magnacka XVIIw.
• Rynek i Wąwóz Św. Jadwigi w Sandomierzu
• Kazimierz Dolny i  Wąwóz Korzeniowy Dół
• Kozłówka – Pałac Zamojskich
• Nałęczów – zwiedzanie Palmiarni z degustacją wody nałęczowskiej ze Źródła Miłości.
Takie wyjazdy sprzyjają odpoczynkowi i regeneracji sił, które później pożytkowane są  w codziennej pracy w warsztacie terapii zajęciowej
w Dzwonowie.kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 04/2016

Muzeum Techniki
W dniu 26.04.2016r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Techniki.
W muzeum prezentowana jest między innymi historia szczecińskiej komunikacji miejskiej,   tramwajowej   i   autobusowej . Osobnym tematem jest szczeciński przemysł motoryzacyjny. Prezentowane są   lt motocykle   przedwojennej firmy   Alba , samochody marki   Stoewer , jak i powojenne   Junaki   ze   Szczecińskiej Fabryki Motocykli . Są też polskie jednoślady:   skutery   Osa ,   motorowery : Komar ,   Żak   i   Ryś ,   motocykle :   lt WSK ,   SHL   i   Sokoły .
Samochody reprezentowane są przez   lt Syreny ,   Fiaty 125p   i   126p ,   Warszawy ,   Żuka ,   Nysę   i   Stara 25 . Zgromadzone są  także prototypy polskich pojazdów:   Beskida ,   Smyka ,   Wszędołaza ,   lt LPT   i   Iskrę . W muzeum znajduje się symulator tramwaju   Konstal 105Na . Do kabiny wyciętej z prawdziwego wagonu dołożono wizualizację trójwymiarową wyświetlaną na przedniej szybie kabiny, obejmuje ona kawałek rzeczywistego Szczecina.
W ramach realizacji celów programowych wycieczki uczestnicy korzystali ze środków transportu publicznego, likwidowaniu barier, brali czynny udział w treningu ekonomicznym.
Uczestnicy warsztatu wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.


kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 03/2016

Wielkanoc 2016

W czwartek 17 marca 2016 r. zgodnie z tradycją, jak co roku uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej  w Dzwonowie spotkali się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym. Przy świątecznym stole zasiadła „rodzina Warsztatu Terapii Zajęciowej”oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych gości byli: Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego
pan Adam Chrałowicz, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzienie pani Monika Rygiel, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia   pani Małgorzata Złotek, W-ce Prezes Towarzystwa Rozwoju Gminy Marianowo pani Jolanta Zygadło, Skarbnik TRGM pani Anna Leszczyńska, pan Marek Bujak sekretarz TRGM oraz Ks. Arkadjusz Strejko Proboszcz Parafii pw. M B Częstochowskiej w Gogolewie.
Spotkanie rozpoczęła Izabela Sząber- kierownik WTZ, która przywitała zaproszonych gości oraz przekazała wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne. Bardzo ciepłe życzenia uczestnikom i pracownikom WTZ złożyli także zaproszeni goście. Po obejrzeniu i wysłuchaniu pięknego montażu poetyckiego, który na tę okazję przygotowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie, wszyscy zasiedli do świątecznego stołu, na którym znalazły się tradycyjne wielkanocne potrawy przygotowane przez uczestników WTZ z pracowni gospodarstwa domowego.
Na stole nie mogło zabraknąć świątecznego żurku, pieczonej białej kiełbasy,  sałatek, wędlin, jajek i tradycyjnej świątecznej babki.
Śniadanie odbyło się w ciepłej, przyjaznej i rodzinnej atmosferze sprzyjającej integracji społecznej oraz skłaniającej do refleksji przed nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy.
             

kliknij by przejść do galerii
 
Kliknij w zdjęcie aby powiększyć
 
Umieszczono 03/2016

Bal walentynkowy w ŚDS Krzecin

15 lutego 2016r. Uczestnicy WTZ w Dzwonowie z pracowni technik różnych udali się do  Środowiskowyego Domu Samopomocy w Krzęcinie  gdzie miała miejsce impreza walentynkowa
połączona z zabawami integracyjnymi oraz konkursami tanecznymi. W balu walentynkowym brali  udział również zaproszeni goście z Powiatowego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno- Kulturalnego w Drawsku Pomorskim oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie. Dla wszystkich uczestników oprócz wspaniałej zabawy, przygotowano słodki poczęstunek. Dziekujemy za zaproszenie!


             

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 03/2016

Występ Kabaretu Moralnego Niepokoju
26 lutego 2016r. uczestnicy WTZ w Dzwonowie w Hali OsiR w Stargardzie oglądali występ Kabaretu  Moralnego Niepokoju  z programem "Jerzyk dzisiaj nie pije".  Jest to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, w skład,  którego wchodzi znana m.in. z serialu "Złotopolscy" czy "Przyjaciółki" Magdalena Stużyńska. Spektakl  jest typowym dla warszawskiej grupy zbiorem skeczy i piosenek, które tworzą panoramę współczesnej Polski. Bardzo podobały się nam skecze "Palenie"  "Odrabianie lekcji" - coś co przeżył każdy z nas jako dziecko lub rodzic oraz tytułowy "Jerzyk dzisiaj nie pije" . Było bez przerwy dowcipnie i śmiesznie i bardzo nam się podobało. Cieszymy się, że zobaczyliśmy najnowszy spektakl Kabaretu Moralnego Niepokoju z jeszcze jednego powodu
bo jak mówią jego twórcy „nie będą w przyszłości ani młodsi ani chudsi niż teraz”.


             

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 03/2016

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla uczestników WTZ
to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą , dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Dnia 4 lutego 2016
roku zorganizowany został bal karnawałowy połączony z zabawą urodzinową. Szykowaliśmy się do niego już od rana, przebierając się w różne  najdziwniejsze
postacie. Było bardzo zabawnie, a przygotowania do imprezy naprawdę było bardzo
intensywne. Nie zabrakło również ciast, słodkości, przekąsek i napojów. Potem
rozpoczęła się szampańska zabawa w rytm niezwykle skocznej i żywiołowej muzyki
zachęcającej do tańca. Jak co roku  zabawę uatrakcyjniły  różne konkursy
przygotowane i przeprowadzone przez kadrę WTZ w Dzwonowie. Kiedy czas zabawy dobiegł końca z żalem opuszczaliśmy salę balową. Bal umożliwił nam spędzenie czasu
w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie pięknych
balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.
             

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 23/12/2015

Dzięki Nordic Walking możesz utrzymać w dobrej kondycji praktycznie całe ciało.
Dbasz o serce, mięśnie oraz o układ krwionośny. Może to być trening łagodny, dający wspaniałe odprężenie, jak i trening ostry i dynamiczny - znacznie poprawiający naszą kondycję fizyczną oraz ćwiczący nasze mięśnie
, i tak pierwszy raz uczestnicy WTZ w Dzwonowie mogli uczestniczyć w tym zdrowotnym marszu po okolicy Dzwonowa. Na początku uczestnicy otrzymali instrukcje dotyczące techniki chodzenia, wykonali kilka ćwiczeń,  które pomogły im w opanowaniu kroku. Ze spaceru wrócili wszyscy zadowoleni i zrelaksowani, nie mogąc doczekać się kolejnego razu.             

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 23/12/2015

„Grudniowe noce, zimowe noce Dzieciątko Boże z zimna dygoce,
idzie przez pola pokryte szronem, wiatr mu wygrywa piosnki znajome.
Hej kol
ęda, kolęda hej kolędy to czas, kto ogrzeje rączęta, kto schronienie mu da.
Tyle tu domów i świateł tyle gdzieżby się schronić choćby na chwilę,
może do serca przygarną ludzie, może nakarmią nim dalej pojdzie.

             

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 23/12/2015

Nordic Walking w WTZ DZwonowo


Dzięki Nordic Walking możesz utrzymać w dobrej kondycji praktycznie całe ciało. Dbasz o serce, mięśnie oraz o układ krwionośny. Może to być trening łagodny, dający wspaniałe odprężenie, jak i trening ostry i dynamiczny - znacznie poprawiający naszą kondycję fizyczną oraz ćwiczący nasze mięśnie, i tak pierwszy raz uczestnicy WTZ w Dzwonowie mogli uczestniczyć w tym zdrowotnym marszu po okolicy Dzwonowa. Na początku uczestnicy otrzymali instrukcje dotyczące techniki chodzenia, wykonali kilka ćwiczeń,  które pomogły im w opanowaniu kroku.  Ze spaceru wrócili wszyscy zadowoleni i zrelaksowani, nie mogąc doczekać się kolejnego razu.             

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 17/09/2015

Andrzejki w WTZ DZwonowoW dniu 27.11.2015r., Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dzwonowie zostały zorganizowane Andrzejki dla uczestników WTZ, które były połączone z dyskoteką i wróżbami. W czasie zabawy można było sobie wywróżyć imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków lub kto pierwszy się ożeni. Przygotowany był również pyszny i słodki  poczęstunek .   
Z radością można było obserwować, jak wspólnie potrafią się bawić uczestnicy. Zadowoleni i pełni wrażeń, po skończonej zabawie wszyscy  wrócili do swoich domów.


             

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 17/09/2015

Terapia przez teatr w WTZ w Dzwonowie            16 września 2015r. w WTZ Dzwonowo Agencja Tatralna „ ART-METANOIA” zaprezentowała piękny spektakl teatralny  „ Mówimy - NIE  - wszystkiemu co złe” To

przedstawienie dostarczyło wszystkim wielu wspałych wrażeń.Warto również zaznaczyć, że teatr ma funkcje terapeutyczno-wychowawcze: uruchamia wyobraźnię, zaspokaja potrzebę twórczego

działania, podnosi poczucie własnej wartości, umożliwia odreagowanie trudnych emocji, a także przyczynia się do procesu socjalizacji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem.  Wszyscy

czekamy już na kiolejne takie spotkanie z teatrem.


             

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 15/09/2015

X Igrzyska Lekkoatletyczne Osób niepełnosprawnych Dzwonowo 2015r.

Wzruszenie, łzy szczęścia i niesamowite emocje towarzyszyły X Igrzyskom Lekkoatletycznym Osób Niepełnosprawnych. Impreza, która ma na celu aktywizację osób niepełnosprawnych została zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie i Towarzystwo Rozwoju Gminy Marianowo.
Igrzyska odbyły się 10 września 2015 na boisku sportowym przy WTZ w Dzwonowie. W zawodach wzięli udział podopieczni 9 placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Uroczystego otwarcia igrzysk dokonała pani Iwona Wiśniewska w-ce Starosta Powiatu Stargardzkiego. Na trybunach boiska zasiedli: Elżbieta Rink wójt gminy Marianowo, Monika Rygiel z-ca dyrektora PCPR w Stargardzie oraz Anna Leszczyńska, Jolanta Zygadło, Jan But, Marek Bujak- Zarząd TRGM.

             

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 14/09/2015

Rehabilitacja społeczna w WTZ w Dzwonowie

              Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie stawia w pracy terapeutycznej na przygotowanie uczestników do pełnienia dorosłych ról społecznych i zawodowych, aktywne i świadome uczestnictwo w życiu społecznym oraz naukę radzenia sobie z trudami dnia codziennego. Tworzy się też warunki do indywidualnego rozwoju każdego uczestnika, a jednocześnie kształtowania jego wrażliwości artystycznej, rozwoju zainteresowań. Prowadzone w WTZ działania przygotowują  niepełnosprawnych uczestników do pracy, pomagają w znalezieniu zatrudnienia, a także stosują zatrudnienie wspomagane. Celem pobytu jest rehabilitacja zmierzająca do maksymalnie możliwej samodzielności - od samodzielności w czynnościach życia codziennego, poprzez samodzielność społeczną, aż do zatrudnienia.
             

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 18/06/2015

XII PRZEGLĄD PIOSENKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
„ ŚPIEWAJ BRACIE W JAMAJSKIM KLIMACIE” ŁOBEZ 2015


17.06. 2015r. zespól wokalny z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie wziąl udział w kolejnej edycji tego fantastycznie zorganizowanego festiwalu. W tym roku wspaniałej publiczności  łobezkiej nasz  zespół zaprezentował dwie piosenki  w rytmach reggae, z muzyką, w której słychać jamajskie klimaty. Program występu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie opracowały i przygotowały instruktorki terapii zajęciowej panie Monika Stępień i Ewelina But.


„... Ja mówię raz,dwa,w górę ręce! Zróbcie tutaj hałasu więcej..

    Ja mówię raz, dwa, w górę ręce! Zróbcie hałasu więcej...”

       
                                                  Kamil Bednarek

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 08/06/2015

Majowe Dąbki 2015r.
W tym roku w maju uczestnicy WTZ w Dzwonowie brali udział w wycieczce do Dąbek, był to już nasz drugi integracyjno - rehabilitacyjny pobyt w Dąbkach.
Piękna, wiosenna pogoda, zachęcała do długich spacerów brzegiem morza.   
Najbardziej korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie  uczestników wycieczki wywierały  znajdujące się na terenie Uzdrowiska Dąbki pokłady borowiny i źrodła wody chlorkowo- sodowej.  Podczas pobytu do dyspozycji uczestników wycieczki był basen rekreacyjno- rehabilitacyjny z masażami podwodnymi, natryskami punktowymi i płaszczowymi, gejzerami i zjeżdżalnią wodną i sauną fińską.  

            

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 15/04/2015

Bezpieczeństwo na drodze - 2015
W marcu tego roku do WTZ w Dzwonowie zawitał teatr  z przedstawieniem pt. „ Bezpieczeństwo na drodze”.  Uczestnicy w trakcie przedstawienia  poznali przepisy  ruchu drogowego  oraz aktywnie uczestniczyli  w prezentacji bezpieczeństwa na drodze.                

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 15/04/2015

Spotkanie wielkanocne 2015
Tradycją już jest, że w okresie Wielkanocnym w  Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dzwonowie odbywa się spotkanie wielkanocne. W tym roku odbyło się ono 1 kwietnia i przybyło na nie wielu zaproszonych gości. Wśród podopiecznych i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej znaleźli się wyjątkowi goście, a wśród nich: Adam Chrałowicz Członek Zarządu ds. społecznych, Irena Nawrocka  Dyrektor PCPR, Elżbieta Rink Wójt Gminy Marianowo, oraz Zarząd Towarzystwa Rozwoju Gminy Marianowo w składzie Anna Leszczyńska -Skarbnik, Marek Bujak
Sekretarz, Jolanta Zygadło Członek Zarządu TRGM.
Po uroczystym przywitaniu zgromadzonych gości przez panią kierownik, uczestnicy  wprowadzili nas w wielkanocny nastrój krótką inscenizacją i śpiewem pieśni wielkanocnych. Następnie głos zabrali nasi goście. Jako pierwszy Pan Adam Chrałowicz, który wyraził swoją radość, że może z nami świętować Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Pani Irena Nawrocka zaznaczyła, że u progu naszego budynku czuć już
radość i tę niezwykłą atmosferę jaka panuje w tym szczególnym dniu. Zauważyła także, że mimo braku wiosny za oknem, u nas zawsze jest ciepło i  przytulnie. Wiele gorących życzeń świątecznych usłyszeliśmy także od pani Elżbiety Rink i Anny Leszczyńskiej, która swoje życzenia świąteczne w imieniu Zarządu TRGM składała uczestnikom WTZ w Dzwonowie i  ich rodzinom.  Za te miłe słowa już teraz im dziękujemy. Po tym duchowym pokarmie pora na coś dla ciała. Wszyscy zasiedliśmy do suto zastawionego stołu, który został przez nas przygotowany, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw i wypieków wielkanocny. Na zakończenie pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tegorocznego spotkania wielkanocnego. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim licznie przybyłym gościom. Miło było nam was wszystkich gościć. Miejmy nadzieję, że to spotkanie, które przeszło już do historii wniesie wiele dobrego w nasze codzienne życie, bo „Pan Zmartwychwstał i jest z nami. Alleluja, alleluja!”

kliknij by przejść do galerii
Umieszczono 22/02/2015

„Dajcie pączka na widelec, bo już jutro jest Popielec"

12
lutego obchodziliśmy w tym roku „tłusty czwartek” i ostatni tydzięń karnawału przed środą popielcową rozpoczynającą Wielki Post w Kościele Rzymskokatolickim.
Zgodnie z tradycją w "ostatki" na stołach nie powinno zabraknąć słodkości (chrustów, pączków lub blinów). W dawnych czasach nie gardzono poczęstunkiem z kaszy pełnej tłustych skwarków, kiełbasy czy kapusty ze słoniną, a także ciastem nadziewanym słoniną i smażonym na dużej ilości smalcu. Uczestnicy i kadra WTZ w Dzwonowie wierni są tradycji dlatego też w ten ostatni czwartekkarnawału żenali karnawał tanacznie z wielkim przytupem, oraz bardzo słodko delektując się pysznymi pączkami.  

Umieszczono 22/02/2015

Sztuki walki 2015

17.02.2015roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dzwonowie poraz drugi odbył się pokaz mieszanych sztuk walk MMA i Boksu z udziałem Tomasza Stasiaka „Pająka” i Karol Pojaszewski.
Tomasz Stasiak posiada czarny pas brazylijskiego „jiu jitsu” jest uważany za jednego z najlepszych trenerów w Polsce. G
Zaprezentowano mały pokaz sztuk walk, który prezentował nam Gracjan Rynkiewicz i Łukasz Rzążewski uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzwonowie. Łukasz Rzążewski jest członkiem klubu „Berserkerstem”.  Rozpoczął swoje treningiw roku 2013 pod opieką trenerów Tomasza Stasiaka, Karola Pojaszwskiego i Gracjana Rynkiewicza Do wspólnej przygody i zabawy ze sztukami walk zawodnicy zaprosili także uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzwonowie docenili ich trud i zaangażowanie nagradzając zawodników wielkimi brawami,Po zakończeniu pokazu odbyła się miła i serdeczna rozmowa zawodników  z osobami niepełnosprawnymi oraz wspólne zdjęcia.  Czekamy na kolejne tak ciekawe spotkania.
kliknij by przejść do galerii
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego